Populiariausi italų alyvuogių aliejaus prekiniai ženklai, kaltinami parduodant suklastotą “Mergelę”

Pasak “Londono” Telegraph “laikraščio, populiariausi alyvuogių aliejaus prekiniai ženklai yra tiriami, norėdami atsisakyti žemesnio alyvuogių aliejaus, skirto ekstra virvei. Aptariami prekių ženklai yra iš Italijos ir yra dideli pavadinimai alyvuogių aliejaus versle, pavyzdžiui, Bertolli, Santa Sabina ir Primadonna.

Italijos žiniasklaida pirmą kartą atrado tariamą sukčiavimą Telegrafas ataskaitas, o vėliau vartotojų teisių gynimo organizacija išnagrinėjo bylą. Iš 20 gamintojų, kurie buvo išbandyti laboratorijoje, devyni buvo laikomi mažiau kokybišku alyvuogių aliejumi. Kiti tyrime nurodyti prekių ženklai yra “Antica Badia”, “Carapelli”, “Coricelli” ir “Sasso”.

“Ši sukčiavimo sukelta žala yra milžiniška ne tik vartotojams, bet ir visai šaliai bei Italijoje pagamintų produktų įvaizdžiui”, – sakė Rosario Trefiletti, Italijos vartotojų asociacijos “Federconsumatori” prezidentas. antrasis pagal dydį alyvuogių aliejaus eksportuotojas pasaulyje už Ispaniją.

Bent viena iš tyrime nurodytų bendrovių ginčijo pretenziją.

“Šios analizės, nors ir atliekamos profesionalių deimantų, dabar yra laikomos nepakankamai vertinamos alyvuogių aliejaus kokybe”, – sakė Coricelli pareiškime.

Alyvuogių aliejaus gamyba yra daugiau ar mažiau paslėptas verslas. Europoje alyvuogių aliejus yra labiausiai suklastotas žemės ūkio produktas, teigia Tom Mueller, knygos ““Extra Virginity”: didingas ir skandalingas alyvuogių aliejaus pasaulis.”Gamintojai dažnai pjaustė alyvuogių aliejų pigesniais aliejais, tokiais kaip lazdyno riešutai ir saulėgrąžos, ir vis dar vadiname itin grynuosius, aukščiausios kokybės.

Tačiau problema neapsiriboja tik Europoje. “Amerikoje alyvuogių aliejaus suklastojimas, kartais sėjos pupelių ir sėklų aliejus, yra plačiai paplitęs, tačiau FDA-FDA pareigūnai netikrina alyvuogių aliejaus, nes manau, kad jų ištekliai yra pernelyg riboti, o atsakomybės sąrašas toli pernelyg ilgai, kad užsiimtų alyvuogių aliejaus prekyba “, – sakė Muelleris “The New Yorker” 2012.

Anksčiau šiais metais Nacionalinė vartotojų sąjunga, ne pelno siekianti advokatų grupė, nustatė, kad šeši iš 11 buteliukų, pažymėtų aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejumi, iš tikrųjų nebuvo ekstravagantiški. Organizacija nepaskelbė prekių ženklų pavadinimų, tačiau sakė, kad jie buvo parduodami “Whole Foods”, “Safeway”, “Trader Joe’s” ir “Giant”.

Sekite “Delish” “Instagram” programoje.